Як АТОшники з Лиманщини розвивають птахівництво у Дробишевому

Декілька учасників бойових дій з Лиманщини об’єдналися для створення кооперативу з вирощування кур у селі Дробишеве. Один з них, голова громадської організації “Ділова Ліманщина” Артем Бутов, в інтерв’ю газеті “Факти”  розповів про амбітні плани щодо розвитку птахівництва у Лиманській ОТГ. “Новини Лиманщини” передруковують уривки з цього інтерв’ю.

Влітку 2017 р. стали відомі перші результати реалізації проекту «Український донецький куркуль» в рамках реалізації Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки. Артем Бутов та його побратими одними з перших отримали допомогу в рамках цієї програми, ініційованої головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Жебрівським.

– Радий, що гроші на розвиток власного бізнесу першою отримала дуже гідна людина – Артем Бутов, – сказав Павло Жебрівський, вітаючи переможця конкурсу. – Коли рашісти зазіхнули на нашу землю і свободу, Артем зі зброєю в руках став у них на шляху. Зараз він теж бореться – вже з розрухою в головах і бідністю, яку приносить ця розруха. Свої сили і енергію в мирного цивільного життя Артем вирішив направити на відкриття птахоферми. Він уже працює сам і дасть роботу своїм односельчанам. Вірю: з нього вийде справжній український донецький “куркуль” – заможний, справедливий, вільний і самодостатній.

– Я буду розвивати новий напрямок бізнесу на базі своєї птахоферми в селі Дробишеве Лиманської ОТГ, – розповідає Артем Бутов. – За допомогою фінансування, отриманого за проектом, планую поставляти людям на стіл дві з половиною тисячі голів птиці кожні два місяці. А за рахунок проекту я з двома побратимами, один з яких вже теж отримав “звання” “куркуля” і, відповідно, фінансування, маємо намір створити кооператив. У планах кооперативу – відкриття забійного цеху, переробка, упаковка і заморозка нашої м’ясної продукції, яка буде сертифікована за європейською системою безпеки харчових продуктів “НАССР”.

Артем планує знайти інвестора, якого зацікавлять його бізнес-плани, або виграти грант для того, щоб викупити орендоване приміщення у власність. І на даному етапі вже розробляє стратегію для безвідходного виробництва.

– Побудуємо з побратимами теплицю, для якої відходи птахоферми стануть відмінним добривом. Ми зможемо вирощувати там, наприклад, зелену цибулю, а потім будемо переробляти її в своєму цеху: виростили, помили, подрібнили, підсушили і продали. Ми хочемо організувати кооператив, щоб кожен односельчанин мав можливість заробити гроші на власній ділянці землі. Це, до речі, одна з умов підписаної угоди: “куркуль” створює робочі місця шляхом самозайнятості населення.

– Місцева влада пообіцяла, що виділять нам з побратимами земельні ділянки поруч – це буде поле учасників АТО, – каже Артем. – Багато моїх земляків і братів по зброї – фермери. І земля плюс грантові програми можуть вивести нас на абсолютно новий рівень господарювання і життя в цілому. Адже якщо людина здає свій наділ в оренду, то отримує одну-три тисячі гривень на рік. А якщо він сам виростить на землі продукцію – той же часник або цибулю – і віддасть його в наш кооператив на переробку, то зможе заробити в десятки разів більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *